2024 Porsche 718 Spyder RS Tanıtıldı: İşte Fiyatı

Almanya merkezli lüks otomobil üreticisi Porsche, düzenlediği bir etkinlikte 718 Spyder RS olarak isimlendirdiği otomobilini tanıttı. Bu araç, Porsche için önemli. Zira 2024 model olarak lanse edilen 718 Spyder RS, içten yanmalı motora sahip olan son 718 olarak kayıtlara geçti. Böylelikle Porsche için bir devir sona ermiş oldu.

2024 model Porsche 718 Spyder RS hem coupe hem de cabrio olarak karşımıza çıktı. Tasarımı itibarıyla bir Porsche olduğunu daha ilk bakışta gösteren otomobil, büyük ve dairesel LED destekli far tasarımına sahip. Devasa hava delikleri içeren bir tampon tasarımına sahip olan araç, kaput ve çamurlukların üzerinde de hava bölmesi gibi görünen detaylara sahip.

Karşınızda 2024 Porsche 718 Spyder RS

Araç sadece ön tasarımıyla değil, arkasıyla da Porsche olduğunu insanın gözüne sokuyor. Bu bağlamda; çift egzoz çıkışı ile beşgen şeklindeki LED arka aydınlatmalar, aracın tasarım detayları arasında bizleri karşılıyor. Bu arada; aracın üstünü kapatan kumaş tavanın manuel olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Araca binerken karar vermeniz ve bu doğrultuda hareket etmeniz gerekiyor.

Aracın iç kısmına baktığımızda ise pek de gösterişli olmayan bir kabin ile karşılaşıyoruz. Araç 2024 model olarak lanse edilmesine rağmen analog gösterge ekranına sahip. Orta konsolda ise küçücük bir bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. Ayrıca bu ekranın alt kısmı ile kolçağın bulunduğu yerde bir dizi buton yer alıyor.

Biraz da kaput altına bakalım. 2024 model Porsche 718 Spyder RS, 911 GT3’te de bulunan motoru kullanıyor. 4.0 litrelik bu motor, 493 beygir gücü ve 450 Nm tork değerine sahip. 3,4 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayan otomobilin 200 km/s ulaşması ise 10,9 saniye sürüyor. Otomobilin maksimum hızı 308 km/s olarak açıklandı.

Porsche tarafından yapılan açıklamaya göre bu spor otomobil, an itibarıyla sipariş edilebiliyor. Aracın Avrupa’daki başlangıç fiyatı ise 151 bin euro olarak açıklandı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir