Ahmet Işık Çebi’den Yasin Kol açıklaması

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Sözcü’ye özel açıklamalarda bulundu. Alanyaspor maçında başlayan hakem isyanıyla ilgili Çebi, Türk hakemliğinin genel sıkıntılarını masaya yatırdı.

“Kurullar her dönem değişiyor lakin hakemler aynı” diyen siyah-beyazlıların işvereni, şöyle konuştu:

“TFF geliyor, gidiyor; birebir hakem. MHK istifa ediyor, ‘hakemler kusur yapıyor’ diye adamı istifa ettiriyorlar hakemler yeniden orada. Burada sıkıntı aslında kendi kendini gösteriyor. Hakemlerin tekrar geri gelmesini yanlışsız bulmuyorum. ‘Yenilenin ve heyetlerinizi yenileyin’ dedim, sağ olsunlar istifaların tamamını aldılar ve şuraları yenilediler.”


“Yasin Kol bir kulübün hizmetinde”

Sözcü’ye konuşan Çebi, Alanyaspor maçının hakemi Yasin Kol’u öbür bir grubun taraftarı olmakla suçladı.

Beşiktaş lideri, “Daha birinci haftadaki maçımıza belirli bir kulübün adeta hizmetinde olup formasını alma hamasetini gösteren ve hâlâ hakemlik yapmaya devam eden bu zatın atanmasını bir kasıt ögesi olarak görmüştük. MHK’nin bununla da kalmayıp Alanyaspor müsabakasına Yasin Kol isminde hakemlikten nasibini almamış, faulü, sarı kartı, kırmızı kartı, yorumu birbirine karıştırmış, yalnızca Beşiktaş’ın puan kaybetmesi için alanda dolaşan bir güvenlik görevlisini ataması, skandalın ötesinde acizliktir. Siz atamaya devam edin, biz haykırmaya ve sizi bu tip hakemlere karşı yaptırım uygulatana kadar haykırmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bilindiği üzere Trabzon bölgesi hakemi olan Yasin Kol’un Beşiktaşlı taraftarlarca bordo-mavili ekibi tuttuğu tez ediliyordu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.