AK Parti seçim çalışmalarına sürat verdi: Tüm teşkilat alana iniyor  

ANKARA- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vilayet seyahatleri ve açılışları sürerken, AK Parti teşkilatları da saha çalışmalarına sürat verdi.

Yoğun geçen yaz periyodunun akabinde eylül ayı prestijiyle yeni bir çalışmanın startını veren parti idaresi, bakanlarından milletvekillerine, vilayet liderlerinden mahalle temsilcilerine kadar bütün takımlarıyla 2023 seçimlerine gerçek alanda olacak.

AK PARTİ ALANA İNECEK: BÖLGE HALKI DİNLENECEK

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın koordine ettiği çalışmada Bakanlar, MKYK üyeleri ve milletvekillerinin iştirakiyle 81 vilayet, 973 ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen programlarda AK Parti’nin 20 yılda yapılmış tüm eser ve hizmetleri insanlara anlatılacak,
ülkenin her köşesinden yükselen sese, isteklere ve beklentilere kulak verilecek.

AK Parti tarafından çalışma yapılacak vilayetlere, bölge vilayetlerin milletvekilleri de görevlendirilerek saha programlarında vatandaşla direkt ağır bir temas kurulması sağlanacak. Bu çalışmalar kapsamında esnaf ve iş yeri ziyaretleri yapılacak, kanaat liderleri ve sivil toplum kuruluşları ile de toplantılar düzenlenecek. Engelli ve yaşlı insanların yanı sıra gazi ve şehit aileleri de ziyaret edilerek birlik ve beraberlik iletisi verilecek.

AK PARTİ’NİN EYLÜL PROGRAMI

Bu süreçte AK Parti’nin vilayet başkanlıklarında teşkilat buluşmaları düzenlenecek. Bu buluşmalarda farklı siyasi partilerden AK Parti’ye iştirak sağlayanlara rozet takma merasimleri gerçekleştirilecek.

Öte yandan evvelki periyotlarda vazife alan vilayet ve ilçe liderleri ve milletvekilleri ile bir ortaya gelinerek seçim sürecinde yürütülecek çalışmalarla ilgili istişareler yapılacak. Bu kapsamda AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in iştirakiyle 8 Eylül’de yapılacak birinci program Antalya’da düzenlenecek.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Vedat Demiröz ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un iştirakiyle yapılacak ikinci program ise 9 Eylül’de Aksaray’da gerçekleştirilecek.

10 Eylül’de de AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Van’da düzenlenen programa katılacak. (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.