Altun’dan Reuters’e: Masa başı haberciliğe tevessül ediyorsunuz

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, İngiliz haber ajansı Reuters’ın haberinde yer alan Türkiye’de medyanın baskı altında olduğu, Alun ve Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’nın WhatsApp üzerinden gazetecilere talimat verdiği argümanına reaksiyon gösterdi.

Twitter hesabından İngilizce olarak açıklama yapan Fahrettin Altun, “Türkiye İrtibat Modeli ile yurt içinde ve yurt dışında çapta başarılı çalışmalara imza atan Bağlantı Başkanlığımızın, İngiltere merkezli Reuters haber ajansı tarafından gaye alınması, bizler için yalnızca ne kadar gerçek yolda olduğumuzun göstergesi ve onur işaretidir” dedi.

Reuters için “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye zıddı algı operasyonlarının ve sistematik manipülasyonların bir aparatı” sözünü kullanan olduğunu” tabirini kullanan Altun, Reuters’ı daha evvel de pek çok defa palavra haber yapmakla suçladı.

‘UYDURMA SENARYOLARI SERVİS EDİYORSUNUZ’

Altun açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Reuters’ın Türkiye’ye yönelik ekonomik ve finansal operasyonlarda kendine düşen rolü nasıl oynadığını unutmuyoruz. Bugün de Türkiye İrtibat Modelini ve başkanlığımızı gaye almaya çalışıyor. Reuters’ın niyetini, hizmet ettiği gayesi ve bu doğrultuda yaptıklarını pek uygun biliyoruz. Türkiye, yalnızca Türkiye ile ilgili mevzularda değil, dünyanın farklı noktalarında operasyonel haberciliğiniz yüzünden işgal edilen, darbeler yaptırılan, iç savaş çıkartılan, terör örgütlerini besleyen sisteme karşı hakikati savunuyor. Ekonomik krizin Avrupa’yı ve ülkeniz İngiltere’yi olduğu üzere kurum olarak sizi de etkilediğini anlıyoruz. Bu nedenle daha ucuz ve kolay olduğu için masa başı haberciliğini tercih ediyorsunuz. Böylelikle pek çok defa olduğu üzere temelsiz klişe ve ön yargılarla dolu, hayali ve uydurma senaryoları servis ediyorsunuz. Sizi yalnızca hakikat için habercilik yapmaya davet ediyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.