Bakan Akar, teröristlerin ‘girilemez’ dediği bölgede bayram namazını Mehmetçik ile kıldı!

Bakan Akar, Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile dün Suriye hudut çizgisinde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Daha sonra Hakkari’ye geçen Bakan Akar’ı Selahaddin Eyyübi Havalimanı’nda Vali İdris Akbıyık, 2. Ordu Kumandanı Orgeneral Metin Gürak ve öteki yetkililer karşıladı. Akar ve kumandanlar, buradan Yüksekova’ya bağlı Dağlıca’daki 1450 rakımlı 4. Hudut Tabur Komutanlığına geçti.

Geceyi, bir periyot teröristlerin “girilemez” dediği bölgede geçiren Bakan Akar, bayram namazını da Mehmetçik ile kıldı.

Daha sonra hudut kartalları ile bayramlaşan Akar, “Burada vazife yapmak, büyük bir erdem. Geçmişe bakıldığında burada çok önemli uğraşlar verildi ve bölge teröristlerden temizlendi.” diye konuştu.

Şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere şifa dileklerini ileten Bakan Akar, şunları söyledi:

“Terörle çabamız bitmedi, devam ediyor. Gerek yurt içi gerekse hudut ötesinde kahramanca gerçekleştirilen gayretin en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Teröristlerin ismi ne olursa olsun, ister PKK/YPG/PYD ister DEAŞ ister FETÖ olsun, terörle uğraşımız sürecek. Bunlara kim takviye sağlarsa sağlasın ‘ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışı ile onlara fırsat vermeden uğraşımızı sürdüreceğiz.”

“TEK GAYEMİZ TERÖRİSTLER”

Hudutların ve vatandaşların güvenliğinin kıymetine vurgu yapan Akar, “Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Başta Irak ve Suriye olmak üzere, tüm komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılıyız. Biz yalnızca hudutlarımızın ve 85 milyon vatandaşımızın güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz.” sözünü kullandı.

“Tek amacımız teröristlerdir.” diyen Akar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarih boyunca rastgele bir etnik, mezhepsel, dini kümeyle çabasının olmadığına dikkati çekti.

Bazılarının TSK’nın operasyonlarını istismar etmeye çalıştığını belirten Akar, “Sanki terör örgütü PKK, Kürt kardeşlerimizin temsilcisiymiş üzere kimileri operasyonlarımızı istismar etmeye çalışıyor. Bizim çabamız terörle, teröristle. Teröristlerin sonunu getirmek için elimizden gelen uğraşı gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

ASKER AİLELERİNİ ARADI

Konuşmasının akabinde işçiyle bayramlaşan Akar ve kumandanlar, daha sonra yemekhaneye geçerek Mehmetçik ile kahvaltı yaptı.

Askerlerle birlikte oturan Bakan Akar, onlarla sohbet etti. Askerlerin şimdi ailelerinin bayramını kutlamadıklarını öğrenen Akar, telefonundan asker ailelerini arayarak bayramlarını tebrik etti.

Aileler, Bakan Akar’ın sesini duymaktan duydukları memnuniyeti belirterek, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Allah sizden razı olsun. Dualarımız sizlerle ve evlatlarımızla.” sözlerini kullandı.

Bakan Akar da asker ailelerine, “Evlatlarınız, evlatlarımız hepsi zımba üzere vazifelerinin başında milletinin buyruğunda. Vatanımız, milletimiz için misyonlarını muvaffakiyetle yerine getiriyorlar, onlarla ne kadar gurur duysanız azdır.” dedi.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.