Bu Altcoin Devasa Transfer Görüyor! Bu Neyin Habercisi?

PoS Blockchain’ler için likit staking sağlayan Lido (LDO), son iki yılın en büyük balina işlemini gördü. Analitik platformu Santiment, altcoin balinalarının 135 milyon dolarlık transferini şöyle yorumladı…

Lido (LDO), son iki yılın en büyük balina işlemine tanık oldu

Hafta sonu kripto manşetlerini Lido Dao’nun 135 milyon dolarlık transferi ele geçirdi. Şu anda piyasa değeri sıralamasında 35. sırada yer alan Lido Dao, bir kişisel saklama adresinden diğerine arzının önemli bir bölümünün taşındığını gösterdi.

70 milyonluk LDO’lu devasa transfer, LidoDao ağındaki tüm zamanların en büyük sekizinci işlemiydi. Yatırımcılar bu kadar büyük bir işlemin ardındaki nedenleri öğrenmeye hevesli. Analitik platformu Santiment, yeni analizleriyle konuya açıklık getiriyor.

Yüklü altcoin transferi neyin habercisi?

Santiment’e göre transfer, güvenlik nedeniyle kripto paraları bir kişisel saklama adresinden diğerine taşımayı seçen büyük bir kurumsal yatırımcı tarafından yapıldı. Yatırımcının kimliği gizemini koruyor. Fakat, transfer son aylarda ilgi gören Lido Dao ağı için olumlu bir işaret olarak görülüyor.

Bununla birlikte, LDO transferi aynı zamanda kurumsal yatırımcıların potansiyelini fark etmeye başladığını gösteriyordu. Ayrıca, geleneksel finansa uygun bir alternatif olarak görülen DeFi platformlarına artan ilgiyi de vurguluyor.

Lido Dao, kullanıcıların ETH stake etmelerine ve LDO şeklinde ödüller kazanmalarına olanak tanıyan DeFi platformu. Platform, yüksek stake ödülleri ve düşük ücretleri nedeniyle popülerlik kazanıyor. Bu da onu pasif gelir elde etmek isteyen yatırımcılar için en cazip seçenek haline getiriyor.

TVL ile ilgili olarak, Lido’nun değeri, yılın ilk birkaç ayında kaydedilen yüksek seviyelere göre düşmüştü. Bu yazının yazıldığı sırada Lido TVL, son 24 saatte %2,22 düşüşle 12,22 milyar dolardı.

LDO yatırımcıları kararlı mı?

En son transferden önce, on-chain veriler, uzun vadeli varlıklarda minimum bir hareket olduğunu gösterdi. Santiment’e göre 90 günlük atıl tiraj 18.300 idi. Bununla birlikte, metrikte 2 Mayıs’ta da bir artış olduğunu belirtelim. Ancak, son üç ayın çoğunda LDO bu sahiplerinin çantalarında atıl durumdaydı. Bu, birçok sahibinin tokenlerini tutma kararıyla aynı fikirde olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, Gerçekleşen piyasa kapitalizasyonu HODL (RHODL) dalgaları, şu anda önemli ölçüde artışta. Bu metrik, uzun vadeli bir bakış açısıyla tutulan LDO’ların sayısını değerlendirerek HODL dalgalarını benimser. Ancak burada, gerçekleşen tavanın uygulanmasını bir oran olarak da dikkate alır. Bunu yaparak, metrik, piyasada satılacak bir öfori olduğunda düşebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*