Cebinizde Taşıyabileceğiniz Bir Oyun Bilgisayarı: ASUS ROG Ally

Oyun konsolları piyasasında oldukça ses getirmesi beklenen yeni el bilgisayarı ASUS Rog Ally yakında piyasaya sürülecek. İşte yeni cihazın tüm özellikleri…

Beklenen ASUS Rog Ally yakında piyasaya sürülecek.

Uzun bir süredir teknoloji ve oyun gündemini meşgul eden yeni el bilgisayarı ASUS Rog Ally yakında raflardaki yerini alacak. Birbirinden güçlü özelliklerle gelecek olan konsolun piyasadaki rakiplerine toz yutturacağı söyleniyor.

Geniş bir oyun deneyimi bizleri bekliyor!

Yeni konsolun yüksek performansı ve geniş hareket repertuarı sayesinde kullanıcılar neredeyse dilediği oyunu oynama fırsatı yakalayabilecek. Rog Ally sahipleri basit ve temel oyunları rahat şekilde deneyimleyebilecekken, yüksek grafikli ve uzun soluklu eserleri de zorlanmadan oynayabilecek.

Yaklaşan canavar bu bağlamda, Far Cry 6 ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunları 60 FPS civarlarında çalıştırabiliyor.

AMD, Windows 11 ve daha fazlası…

Yeni cihaz görüntüsü ve kullanım amacı ile bir oyun konsolu. Ancak yine de taşıdığı özellikler onu bir bilgisayardan farksız hale getiriyor. Windows 11 işletim sistemi ile çalışan konsol gücünü ise AMD Z1 Extreme işlemcisine borçlu.

Grafik kartı için de AMD ile iş birliği yapan ASUS, iddialı ürününde AMD Radeon Navi3 Graphics çipini tercih ediyor. 7 inç ekranlı yeni konsol, Buna ek olarak 16 GB RAM ve 512GB SSD’lik bir bellek takımına sahip. Sadece 608g ağırlığında olan Rog Ally’nin oldukça ergonomik bir tasarımı olduğu söylenebilir.

Fiyatı ile heycanlandırıyor.

Henüz piyasaya sürülmemiş olan cihaz için resmi bir fiyat bilgisi yok. Ancak, geçtiğimiz saatlerde çıkan bazı iddialar, yeni konsolun 699 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağını söylüyor. 

Mevcut iddialar doğruysa, Rog Alyy en yakın rakibi Steam Deck’e sadece 50 dolar daha pahalı olacak. Bu durum özellikler tarafında çok daha avantajlı olan konsolu fiyat tarafında da cazip kılıyor.

Ne zaman tanıtılacak?

Yeni konsolun henüz tam olarak satışa çıkmadığından bahsetmiştik. ASUS, yeni Rog Ally’i özel bir lansman etkinliği ile tanıtacak ve piyasaya sürecek. Söz konusu etkinliğin tarihi ise 11 Mayıs 2023.

Peki siz yeni ASUS Rog Ally hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni konsolun Türkiye fiyatı ne kadar olacak? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir