CHP’li Torun’dan Süleyman Soylu’ya: Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yok

Bodrum Belediyesi’ne yönelik soruşturmayı ‘gözdağı’ olarak değerlendiren CHP’li Seyit Torun, Süleyman Soylu’ya seslendi. “Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yok” ifadelerini kullanan Torun, “Belediyemizden istenmesi halinde savcılığa ve emniyete sunulabilecek evraklar için 50’ye yakın polisle baskın yaptırmak gözdağı ve itibarsızlaştırma çabasıdır” diye konuştu.

GÜNCEL 24.03.2022 12:26

CHP'li Torun'dan Süleyman Soylu'ya: Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yok

Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bodrum Belediyesi’ne yönelik soruşturma sürecinde 50’ye yakın polisin belediyeye gelmesine karşılık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yoktur” sözleri ile tepki gösterdi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, düb (23 Mart) Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne girmiş, evrak incelemeleri yaptı. Bodrum Belediyesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, görev yeri değişen bir personelin şikayeti üzerine inceleme yapıldığı ifade edildi.

CHP’li Torun da bugün konuya ilişkin yazılı açıklama yaparak, soruşturma sürecine ilişkin uygulamayı eleştirdi.

Torun, “Belediyemizden istenmesi halinde savcılığa ve emniyete sunulabilecek evraklar için 50’ye yakın polisle baskın yaptırmak gözdağı ve itibarsızlaştırma çabasıdır. Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yoktur” dedi

Torun’un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Bodrum Belediyemize yönelik olarak dün akşam saatlerinde başlatılan inceleme ve soruşturma süreci, Cumhuriyet Halk Partili belediyelere karşı yürütülen hukuksuz girişimlerin ve algı operasyonlarının yeni bir halkasıdır. Belediyede görev yeri değiştirilen bir personelin sosyal medyadaki iddiaları üzerine başlatılan savcılık soruşturması kapsamında, belediyemizden istenilen bilgi ve belgeler şeffaflıkla emniyet personeline teslim edilmiştir. Kaldı ki belediyemiz söz konusu iddialarla ilgili kendi içinde bir soruşturma süreci de başlatmıştır ve süreç devam etmektedir.

‘GÖZDAĞI ÇABASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL’

Hal böyleyken, belediyemizden istenmesi halinde savcılığa ve emniyete sunulabilecek evraklar için 50’ye yakın polisle baskın yaptırmak, açık bir gözdağı verme ve itibarsızlaştırma çabasından başka bir şey değildir.

İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturan Süleyman Soylu şunu bilmelidir: Bizde senin korkutma çabalarına boyun eğecek belediye başkanı yoktur. Ne yaparsanız yapın, hangi hukuksuz girişimden medet umarsanız umun, Bodrum Belediyemizi de diğer hiçbir belediyemizi de milletimizin gözünden ve gönlünden düşüremeyeceksiniz.”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.