Davutoğlu: Dün kapımızda bekleyenler bugün bize randevu vermiyor

Davutoğlu, Ticaret ve Sanayi Odaları’nın tavırlarını da eleştirerek, “Sanayi ve ticaret odaları çok korkak davranıyorlar. Dün başbakan iken görüşmek için kapımızda bekleyenler şimdi randevu vermiyorlar. Bütün bunları biz de not alıyoruz. İktidara geldiğimizde bunların hesabını sorarız ” dedi.

SİYASET 30.03.2022 16:05

Davutoğlu: Dün kapımızda bekleyenler bugün bize randevu vermiyor

Abone Ol google-news

Gelecek partisi Genel başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partisinin düzenlediği bir dizi gezi ve toplantı için Adana’ya geldi.

Adana’da açıklamalarda bulunan Davutoğlu, Sözcü’den Mehmet Serbes’in sorularını yanıtladı.

AKP iktidarının planladığı şer senaryosunu uygulamaya geçirdiğini kaydeden Davutoğlu, “Bu iktidar bir dönem daha devam ederse milli manevi değerleri bitirecek. Böylece rövanşist bir dönem başlayacak. iktidarın halkı kutuplaştırmayı bir an önce bitirmesi lazım. Türkiye bir enkaz altında. Yaşanan ekonomik ve ahlaki deprem altında kaldık. Bizler bu enkazı kaldırmak için bir aradayız. Altılı masa Buluşmaları bu kutuplaşmaları bitirecek. altılı masadaki diğer partilerle görüş ayrılıklarımız var ama bu görüşme yapmamıza engel değil. Şimdi ilkeleri konuşuyoruz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi kuracağız. Ondan sonra diğer konuları konuşacağız. Bütün bunlar için önce güçlendirilmiş sistemi kuracağız sonra seçim sistemini konuşacağız” dedi.

İktidarın ortakları arasında da görüş ayrılıkları olduğunu, yeni seçim yasasının MHP’yi kurtarmayacağını kaydeden Ahmet Davutoğlu, “Seçim yasası MHP’yi kurtarmak için yapıldı ama MHP yüzde 7’i aşamayacak” iddiasında bulundu. Davutoğlu, Ticaret ve Sanayi Odaları’nın tavırlarını da eleştirerek, “Sanayi ve ticaret odaları çok korkak davranıyorlar. Dün başbakan iken görüşmek için kapımızda bekleyenler şimdi randevu vermiyorlar. Bütün bunları biz de not alıyoruz. İktidara geldiğimizde bunların hesabını sorarız ” dedi.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.