Galatasaray, Kazımcan Karataş’ı transfer etti

Galatasaray, yeni dönem öncesi ikinci transferini gerçekleştirdi.

Daha evvel Konyaspor’dan Abdülkerim Bardakcı ile takımını güçlendiren sarı-kırmızılılar, Altay’dan da Kazımcan Karataş’ı renklerine bağladı. Sarı kırmızılılar transferi “Büyük Galatasaray ailesine beğenilen geldin” kelamlarıyla duyurdu.

Galatasaray, genç oyuncuyu renklerine bağladığını resmen duyurdu. Sarı kırmızılılar bu transfer için Altay’a 21 Milyon TL bonservis fiyatı ödeyecek.

KAZIMCAN’DAN BİRİNCİ AÇIKLAMALAR

İmzanın akabinde GSTV’ye konuşan Kazımcan Karataş: “Tek isteğim Galatasaray’da forma giymekti. Çok şanslıyım. Taraftarlarımızın önüne çıkmak için sabırsızlanıyorum. Elimden geleni yapacağım.” kelamlarını kullandı.

“4 yıldızlı formayı giymek için sabırsızlanıyorum.” kelamlarını kullanan genç oyuncu, “Benim tek isteğim Galatasaray’da oynamaktı. Buraya konuk olarak geldiğimde tüylerim diken diken olmuştu. Eminiz ki bu sene inşallah şampiyon olacağız.” diye konuştu.

ALTAY’IN AÇIKLAMASI

“16 Ocak 2003’te İzmir’de dünyaya gelen evladımız Kazımcan Karataş’ın transferi konusunda Galatasaray Spor Kulübü ile mutabakat sağlanmıştır. Futbola Altay’ımızda başlayan, Altay Spor Okulları’nda yetişen, akabinde altyapımızda her yaş kümesindeki kadrolarımızda forma giyen, U17- U19 ve U21 Ulusal Takımı’mızın oyuncusu olan evladımız Kazımcan Karataş’a kulübümüze verdiği tüm hizmetler için çok teşekkür ederiz.

Yolun açık olsun bizim çocuk…”

KAZIMCAN’DAN VEDA

Kazımcan Karataş da Altay için bir veda bildirisi paylaştı.

19 yaşındaki futbolcu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili Büyük Altay Ailem; Ailem diyorum zira tanıştığımızda şimdi 10 yaşındadaydım, spor okulu öürensici olarak başlayan bu birlikteliğimiz, tüm alt yaş kategorilerinde ve en sonunda da A kadro düzeyine kadar sürdü.

Bu forma altında, bu topluluk içerisinde o kadar hoş anlar yaşadım, o kadar değerli beşerler tanıdım, kendimi o kadar özel hissettim ki bu hisler yalnızca birbirine sıkıca bağlı aile üyeleri ortasında hissedilen hislerdir. Bu nedenle Altay ile yalnızca bir spor kulübü değil, büyük bir ailedir benim için.

Beni o denli bağrınıza bastınız ki bunu saha içinde ve dışında kısaca tüm yaşantımda hissettim. Gelişim seyahatime sizler de eşlik ettiniz ve daima yanımda oldunuz. Bir futbolcu için bu çok özel bir his.

Benim için bu satırları yazmak epeyce sıkıntı. Lakin yeni bir kıssa yazmak için artık ayrılık vakti geldi. Tanıştığım, tanışamadığım, bu seyahatte yanımda olan herkese teşekkür ediyorum.

Armasında İzmir yazan Büyük Altay benim için her vakit özel olacak ve hayatım boyunca bu onuru yaşayıp, yaşatacağımdan kuşkunuz olmawsın.

Son iç saha maçında verdiğim röportajda da söylediğim üzere; “Büyük Altay her vakit en üst ligleri hak eder ve kısa vakitte oraya gelecektir” Buna tüm kalbimle inanıyorum.

Hepiniz hakkınızı helal edin.

Sizleri çok seven, evladınız, kardeşiniz”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.