Gökçek’ten Ankapark açıklaması: Vizyonsuz Mansur Yavaş perişan etti

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) eski lideri Melih Gökçek, tv100’de yayınlanan Taksim Meydanı programına bağlandı. Gökçek, mevcut lider Mansur Yavaş’ın Ankapark’a ait açıklamalarına karşılık verdi. Ankapark’ı kendi devrinde yaptıran Gökçek, ‘parkın maliyetinin 801 milyon dolar’ olduğu tarafındaki sözlerin gerçeği yansıtmadığını savundu.

“Ben orayı yaptım, çalışır vaziyette teslim ettim. Lakin kabiliyetsiz bir Mustafa Tuna, vizyonsuz bir Mansur Yavaş orayı perişan etti” diyen Gökçek, şu sözleri kullandı:

“801 milyon dolar lafı külliyen palavradır. Ankapark 400-450 milyon dolara mâl oldu.

Ben kaç sefer Mansur Yavaş’ı davet edip ‘Gel televizyonda bu para problemini tartışalım, millete palavra yanlış bilgiler verme’ dedim. Ancak adam kaçıyor.

Buranın tek sorumlusu yok. Burada birinci cinayeti işleyen Mustafa Tuna’dır. Burayı tahrip eden Mansur Yavaş idaresidir.

Buradan çalınan malların büyük bir ekseriyetini içerideki vazifeliler yaptı. Bu dinozor 15 gün evvel sağlamdı. Bu dinozoru Mansur Bey’in taraftarları parçaladı.

Mansur Yavaş burayı çalıştırtmaz. Zira çalıştırtırsa AK Parti’ye müellif, Melih Gökçek’e müellif.

Benim gayem Ankara’ya turist çekmekti.

Ben belediye lideri olsam yoksul fukarayı buraya ücretsiz sokarım. Ben belediye lideri adayı olsaydım, her gün oraya 5 bin yoksul fukara çocuğun oraya fiyatsız gireceğini temin edeceğimi söyleyecektim. Etrafımdaki herkes bilir bunu söylediğimi.

Ben orayı yaptım, çalışır vaziyette teslim ettim. Fakat kabiliyetsiz bir Mustafa Tuna, vizyonsuz bir Mansur Yavaş orayı perişan etti.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.