Huawei, bir ülkeye daha Wi-Fi 7 teknolojisini getirdi

Huawei Güney Afrika Teknolojiden Sorumlu Başkanı Matamela Mashau, Kenya’nın başkenti Nairobi’de gazetecilere yaptığı açıklamada bu yeniliğin daha hızlı indirme ve yükleme hızlarına yönelik müşteri taleplerinin yanı sıra internete daha fazla sayıda cihazın bağlanması ihtiyacından kaynaklandığını söyledi.

“MÜMKÜN OLAN EN HIZLI İNTERNET BAĞLANTISI” SUNULACAK

Mashau, “Wi-Fi 7, yüksek hızlı internet erişimiyle etkin şekilde çalışabilecek cihaz sayısını iki katına çıkararak bir ev ya da ofiste aynı anda 120 kadar akıllı televizyon seti, bilgisayar ve akıllı telefonun bağlantı kurmasına imkan veriyor” diye konuştu. Mashau, Wi-Fi 7’nin her bir cihaz için 500 Mps’ye ve toplu olarak saniyede 30 gigabite varan hızlarla mümkün olan en hızlı internet bağlantısını piyasaya sunan yönlendiricilere yönelik yeni bir protokol seti olduğunu dile getirdi.

Lansman, Kenya hükümetinin tüm ülkede teknoloji merkezleri kurarak internet erişimi ve kullanımını artırmaya yönelik çabaların geliştiği bir dönemde gerçekleşti. Mashau, giderek daha fazla kuruluşun kablolu bağlantıdan kablosuz bağlantıya geçiş yaptığını ve çalışanların coğrafi konumları ne olursa olsun her zaman tutarlı şekilde bağlantıda kalma ihtiyacı duyduğunu söyledi.

Mashau, Wi-Fi 7’nin daha önce mümkün olmayan veri hızları sunmanın yanı sıra daha düşük gecikme süresine, daha yüksek ağ kapasitesine ve yüksek oranda artırılmış verimliliğe sahip olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir