İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’ndan ‘çizme’ göndermesi: ‘Gösteriş için giymiyorum’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, bayramın birinci günü gecesinde tesirli olan yağmur ve yaşanan sel felaketi sonrası kendisi hakkında yapılan tenkitlere karşılık verdi.

“’Çizmeni giy, alanda fotoğraf ver’ diye çok sayıda telefon aldım” diyen İmamoğlu, “Ben, çizmemi afet sonrası değil, gösteriş olsun diye değil, afet olduğunda vatandaşlarımız ziyan görmesin diye, öncesinde altyapı çalışması yaparken alanda giyiyorum. Popülizm yapa yapa bu kentte pek çok sorunu kangrenleştirmiş zihniyetin bizi eleştirecek ne yetkisi ne de ahlaki hakkı var. Ben afete neden olacak siyaset uygulayıp, sonra da afet alanında fotoğraf çektirsem, hem kendimden utanırım hem milletimize karşı da yüzüm kızarır” tabirlerini kullandı.

“Pınar Mahallesi’nde ortaya çıkan ziyan, ben ailemle vilayet dışında olduğum için yaşanmadı” diye konuşan İmamoğlu, “İçinde önemli ihmaller var. Esenyurt’ta dere yatağını olduğu yerden değiştirip, öteki bir yere kaydırmadım. Dere yatağını ben daraltmadım. 33 yıldır o bölgede yaşıyorum, Esenyurt’u yırtıcı yapılaşmaya ben açmadım. Altyapı olmadan, onlarca beton gökdeleni de oraya ben dikmedim. Geçmiş devrin Esenyurt Belediyesi, o devrin İBB idaresi ve hükümeti, dünyanın en yakışıksız kentini var eden o zihniyet yaptı bütün bunları” dedi.

İmamoğlu kelamlarını şöyle sürdürdü: “İstanbul seçimlerini kazandığım günden bugüne üç yıl geçti. Üç yılda müsaade kullandığım gün sayısı, tam 25 gün. Yani her yıla yalnızca bir hafta düşüyor.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.