Isparta’ya kar yağdı, elektrikler yine kesildi

Isparta’da, geçtiğimiz ay yoğun kar yağışı yaşanınca binlerce konut ve işyeri günlerce elektriksiz kalmıştı. Dün akşam itibariyle kentte kar yağışı yeniden etkisini gösterince elektrik kesintileri yaşanmaya başladı. Dağıtım şirketi kesintilere anında müdahale edildiğini duyurdu.

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı sosyal medyadan elektrik hatlarında meydana gelen sıkıntının videosunu paylaşarak, “Yeniden elektrik kesintileriyle karşı karşıyayız. Zamanında enerji nakil hatlarının yeraltına alınmamasının ve denetimsizliğin bedelini Ispartalılar olarak ödemeye devam ediyoruz. Umarım kazasız belasız bu kar yağışını atlatırız” dedi.

BELEDİYE BAŞKANI: YOĞUN ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Kar ile mücadele ekiplerimiz Belediyemizin tüm imkanlarıyla önce ana arterler olmak üzere trafik akışının kesintisiz olması için yoğun şekilde çalışıyor. Bu zor şartlarda hizmet veren personelime kolaylıklar diliyorum” açıklamasında bulundu.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada ise, “Isparta ilimizde kar yağışı kaynaklı kısmi elektrik kesintilerine ekiplerimiz tarafından anlık müdahale sağlanmakta ve sahada özveri ile çalışılmaktadır. Anlayışınız için teşekkür ederiz” denildi.

KESİNTİLER AKŞAM SAATLERİNDE BAŞLADI

Isparta’da birçok mahallede elektrik kesintileri saat 19.00’dan itibaren başladı. Bazı mahallelerde ise evler gece yarısı elektriksiz kaldı. Isparta’nın Merkez ilçesindeki Mehmet Tönge Mahallesi’nden, evlerin kar altında karanlıkta kaldığı görüntülere ulaşıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.