İstek Çalımbay: Kolay olmayacağını biliyoruz

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Malmö ile deplasmanda oynayacakları UEFA Avrupa Ligi Play-Off birinci maçıyla ilgili, “Mutlaka bizim buradan avantajlı bir formda dönmemiz gerekiyor. Kolay olmayacağını biliyoruz. Hoş ve çekişmeli bir maç olacağını düşünüyorum. Hırslı ve istekli iki ekibin maçı olacak” dedi. 

Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, UEFA Avrupa Ligi Play-Off birinci maçında Malmö ile oynayacakları maç öncesi İsveç’te düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Malmö ekibinin futbolculuk mesleğinde farklı bir yeri olduğunu söyleyen İstek Çalımbay, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Benim için buranın manası büyük. Ben hem Beşiktaş’ta futbolculuk yaptığım vakit burada oynadım. Tıpkı formda antrenör olarak da burada karşılaştık, çok da hoş maçlarımız kıran kırana geçti. Çok sıkıntı bir rakiple oynayacağız. Zira çok oyun disiplini harika bir ekip. Hiçbir vakit değişmeyen bir grup. Çabucak çabucak her yıl Avrupa kupalarında görünen bir grup. Onun için bizim çok dikkatli olmamız gerekiyor. Bizden evvel dönem açtılar. Pek de güzel gidiyorlar. Son maçlarına da bakıp tahlil ettik. Benim oynadığım periyotta de çok âlâ durumdalardı. Her vakit klasik oyun disiplini ve sistemleri var. Kesinlikle bizim buradan avantajlı bir formda dönmemiz gerekiyor. Kolay olmayacağını biliyoruz. Ona nazaran bütün önlemlerimizi alacağız. Fakat bizdeki ıstırap az transfer yaptığımız ve gelen arkadaşlarımız da hazır olmadıkları için külfetli bir biçimde maça çıkacağız. Ancak ikinci maçta kendi alanımızda değişik bir halde maça çıkacağız. Hoş ve çekişmeli bir maç olacağını düşünüyorum. Hırslı ve istekli iki grubun maçı olacak.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.