Kilo vermek ve sağlıklı kalmak için meskende yapabileceğiniz bu kolay idmanı kesinlikle deneyin!

Kuvvet aktiviteleri (ağırlık kaldırma gibi) ve aerobik aktivitelerin (koşma yahut yüzme gibi) bir kombinasyon ülkü olacaktır. Amacımız kilo vermekse ve kalbi mümkün olduğunca sağlıklı tutmaya çalışmak istiyorsak, ikincisi son derece değerlidir.

Aslında, en düzgün bilinen aerobik aktiviteler muhtemelen koşmak, yüzmek yahut bisiklete binmektir. Bununla birlikte, birkaç nedenden ötürü bunları yapmak istemeyebilir yahut yapamayabiliriz. Tahminen uygun makinemiz yok ve spor salonuna gitmek istemiyoruz ya da koşuya ve havuza gitmek için konuttan çıkmaya vaktimiz yok. Şunu da söylemek gerekir ki şimdiye kadar hareketsiz bir hayat sürdüysek en güzeli adım adım gitmek.

BU ANTRENMAN İLE HEM KİLO VERİN HEM DE SAĞLIKLI KALIN

Tüm bu durumlarda, sözün tam manasıyla hiçbir şeye gereksinimimiz olmayan yerinde bir idman yaparak aerobik aktiviteye başlayabiliriz. Aslında yalnızca bedenimizin yükünü kullanacağız.

Her vakit olduğu üzere, biraz esneme yaparak, kollarımızı, bacaklarımızı ve sırtımızı esneterek başlayalım. Bu etap bilhassa fizikî antrenmana yeni başlayanlar için, lakin bilhassa kırk yaşından sonra değerlidir. Bu sayede aslında kasları ve eklemleri efor için daha âlâ hazırlayabiliriz.

NASIL İDMAN YAPILIR?

Başlamak için birinci olarak bacaklarımızı ayıralım ve tartısı bir ayaktan başkasına aktarmaya başlayalım. Bir ayağımız tartısı tutarken öbür ayağımızı da topuğu kalçaya getirerek kapatıyoruz. Saniyede bir vuruş suratında tutmaya çalışıyoruz ve 60 saniye bu formda devam ediyoruz.

Duraklama olmadan direkt idmanı değiştirir ve bacakları ayırarak geri dönelim. Tartısı tekrar bir bacaktan başkasına aktarıyoruz ancak bu sefer dizi üst kaldırıyoruz. Bacakları kaldırdığımızda dizlerle vurmak için elleri pelvis yüksekliğinde birleştirerek kolları uzatıyoruz. 60 saniye boyunca bu biçimde devam ediyoruz.

Ama artık bacaklarımızı daha fazla açıyoruz ve bir adediyle tartısı yanlara hakikat itiyoruz. Bu, bir bacağın dizini yavaşça bükmek ve akabinde bedeni yana “atmak” için süratle aşağı indirmek manasına gelir. Tıpkı tarafta 30 saniye devam edip öbür tarafta tekrarlıyoruz.

Son olarak, 30 saniye boyunca yavaşça yerinde koşuyoruz. Artık bir dakika orta veriyoruz ve akabinde her şeyi üç defa daha tekrarlıyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.