Oktay’a ‘vefa yemeği’ sorusu: Saray’da AKP’lilere verilen yemeğin parasını kim ödedi?

CHP’li Bekaroğlu, Saray’da AKP’li eski milletvekilleri ile il başkanlarına verilen yemeğin bedelinin kime ödetildiğini sordu.

SİYASET 28.03.2022 16:00

Oktay’a ‘vefa yemeği’ sorusu: Saray’da AKP’lilere verilen yemeğin parasını kim ödedi?

Abone Ol google-news

Medyada yer alan haberlerde, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mart 2022 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda “Ak Partinin Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı” adı altında vefa yemeği verdiği belirtilmişti. Davetlilere, “Anadolu aşı, Antep usulü kuru dolma, kereviz salata, talaş böreği, kuzu incik kızartması, mevsim sebzeleri ile bademli basmati pilav, tahinli profiterol, çay ve kahve”den oluşan bir menünün ikram edildiği belirtildi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, AKP’nin toplantısının Saray’da yapılmasının nedenini ve burada yenilen yemeklerin parasını kimin ödediğini sordu.

Sadece AKP’li eski milletvekilleri ile eski il başkanlarının davet edildiği parti toplantısı olan yemeğe katılanların sayısının ve bu yemekli toplantı için yapılan harcamaların hangi bütçeden karşılandığının açıklanmasını isteyen Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan şu sorularına cevap bekliyor:

“- Yazılı, sözlü ve görsel medyada yer alan söz konusu haber doğru mudur?

– Sadece Ak Partili eski il başkanları ve milletvekillerinin katıldığı toplantının Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde verilmesinin nedeni nedir?

– Bu vefa yemeğine kaç kişi katılmıştır?

– Söz konusu yemekli toplantının maliyeti ne kadardır?

– Bu yemekli toplantının bedeli nasıl karşılanmıştır? Söz konusu yemekli toplantı için yapılan harcamalar Cumhurbaşkanlığı Bütçesinden mi ödenmiştir?

– Söz konusu yemek için yapılan harcamaların Cumhurbaşkanlığı bütçesinden karşılanması yasal mıdır?

– Partili Cumhurbaşkanın Ak Partili eski il başkanları ve milletvekillerinin katıldığı bu konseptteki bir yemeği Cumhurbaşkanlığı Beştepe Külliyesinde vermesi siyasi etiğe uygun mudur?”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.