SES Parti’nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na verildi

Eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in başkanlığını yaptığı Türkiye’nin Sesi Partisi’nin kuruluş dilekçesi, İçişleri Bakanlığı’na verildi. Partinin kurucular kurulu üyelerinden eski bakanlardan Müslüm Doğan, “Hiçbir partinin ne karşısında yer alan bir siyasi tutumu söz konusudur ne de devamı niteliğindedir” açıklamasını yaptı.

SİYASET 31.03.2022 11:20

SES Parti'nin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı'na verildi

Abone Ol google-news

Başkanlığını eski HDP’li Ayhan Bilgen’in yaptığı Türkiye’nin Sesi Partisi’nin (SES Parti) kuruluş dilekçesi, İçişleri Bakanlığı’na sunuldu.

Partinin kurucular kurulu üyelerinden eski bakanlardan Müslüm Doğan, Bakanlık binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de yeni bir siyaset zeminine ihtiyaç duyulduğunu, 6 aylık çalışmanın sonunda partiyi kurmaya karar verdiklerini söyledi.

Belirlenen parti programında, Türkiye’nin temel sorunlarına ilişkin yeni tanımlama ve çözümlemelerin yer aldığını belirten Doğan, “Kurduğumuz parti yeni bir zeminde demokrasiyi aramak, demokrasiyi geliştirmek, halkın taleplerini karşılamakla ilgili demokratik bir partidir. Hiçbir partinin ne karşısında yer alan bir siyasi tutumu söz konusudur ne de devamı niteliğindedir” diye konuştu.

Partinin kurucular listesinde 31 isim yer aldı.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.