Tüketici Konfederasyonu’ndan zincir marketlere ve vatandaşa davet

Tüketici Konfederasyonu Lideri Aydın Ağaoğlu, “Zincir marketler referans fiyatı oluştururken bugün kendilerine Tarım Kredi’nin fiyatlarını referans alsınlar” davetinde bulundu. Vatandaşa da seslenen Ağaoğlu, “Fiyatlar daha da düşecek. Bu nedenle fazla almasınlar” dedi.

Tüketici Konfederasyonu Lideri Aydın Ağaoğlu, Tarım Kredi’ye ilişkin Kooperatif Marketler’de 30 temel besin eserinde bugün yapılan indirimlerin öteki marketlere örnek oluşturması gerektiğini belirterek, “Diğer zincir marketler de referans fiyatı oluştururken bugün kendilerine Tarım Kredi Kooperatifleri’nin fiyatlarını referans alsınlar. Hatta onunla yarışsınlar” dedi.

Ağaoğlu, “Ama birinci referans noktası Tarım Kredi Kooperatifi marketleri olmalıdır. Burada çok ucuz eserler var, vatandaş ivedi etmesin” dedi.

Aydın Ağaoğlu (Kaynak: AA)

‘VATANDAŞ TOPLU ALIM YAPARAK YANILGI YAPTI’

Ağaoğlu, vatandaşlara toplu alımdan kaçınma ikazında bulunarak, “Genel olarak ortalama yüzde 13-15 bandında bir indirim görüyoruz burada. Fakat sıvı yağ, en çok tükettiğimiz beş litrelik ayçiçek yağı 163 lirayken, 147 liraya düşmüş ve maalesef reyonlarda kalmadı” dedi.

“Sabah erken saatlerde, mağaza açılmadan kuyruk olan vatandaşlar hiç istemediğimiz, yapmamaları gereken şeyi yaptılar” diyen Ağaoğlu, “O yapmamaları gereken şey:, toplu alım. Ucuz buldular. Ancak vatandaşlar arz talep istikrarını kendi aleyhlerine olacak formda zorladılar” diye konuştu.

‘İHTİYAÇTAN FAZLASINI ALIP, FİYATLARI ARTIRMAYIN’

Ağaoğlu, “Vatandaşlara sesleniyorum; bu fiyatlar daha da düşecek, indirim yapılan eser çeşitleri daha da artacak. Bu nedenle fazla almasınlar azar azar alsınlar. Gereksinimlerinden fazla almaları piyasada fiyatların yükselmesine yol açabilir” tabirlerini kullandı. (AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.