Ucuz konut hayali gerçek oluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu! Bu karar 81 ili etkileyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısından sonra kritik açıklamalar yaptı. Erdoğan açıklamasında adeta müjde vererek, 81 ili kapsayacak yeni konut projesinden bahsetti.

Özellikle dar gelire sahip vatandaşların konut sahibi olacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atağını başlatıyoruz. Birinci defa konut sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere” dedi.

“En büyük toplumsal konut hamlesi”

Kabine Toplantısından sonra basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı birçok mevzuya değindi. Vatandaşın ucuz konut alabilmesi için çalışmalarının sürdüğünü belirten Erdoğan, “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atılımını başlatıyoruz. Birinci defa mesken sahibi olacakların sabırsızlıkla beklediği projenin hazırlıkları bitmek üzere. 81 kentte sürat kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz. Artık de Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut atılımını başlatıyoruz. Vatandaşları kira öder üzere taksitlerle konut projeleriyle konut sahibi yapacağız. Birinci defa mesken sahibi olacaklar için hazırlanan projeler bitmek üzere. Bu adım son devirde şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacak. Birinci kere evlenen gençler bu projede kota sahibi olacak. Önümüzdeki ay tüm ayrıntılarını duyuracağımız konut kampanyasının iyi olmasını diliyorum.” dedi.

 

Bakan kurum açıklamıştı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Önümüzdeki ay itibariyle, Cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği, Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesini 81 vilayetimizde başlatıyor olacağız” kelamlarıyla bahse değinmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.