Usta Analist Bitcoin ve Bu 2 Altcoin İçin Yükseliş Hedeflerini Verdi!

Kripto para piyasası spot Bitcoin ETF haberlerinin etrafında kararsız bir seyir izliyor. Dün gördüğümüz sert düşüşlerin ardından Bitcoin ve altcoin’ler kayıplarını kısmi olarak telafi etti. Bununla birlikte piyasanın önündeki sis perdesi henüz tam olarak kalkmış değil. Buna rağmen analistler bazı tokenler için yükseliş görüşlerini koruyor. Popüler kripto analisti Ali Martinez, 2 altcoin için yükseliş bekliyor. Dahası bunlardan birisinin bir patlama yaşayacağını tahmin ediyor.

Analistin altcoin fiyat hedefleri: 1,25 dolar ve 1,82 dolar!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Matrixport’un raporundan sonra Bitcoin 42 bin doların altını gördü. Bununla birlikte, bu raporun şüpheli olduğunun ortaya çıkmasıyla 43 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bu süreçte çoğu altcoin de sert satışlara tanık oldu. Ancak, bu tür durumlar neredeyse kripto piyasasının bir rutini olduğundan hızlı bir şekilde toparlandılar.

Popüler analist Ali Martinez, Ethereum katman-2 ağı Polygon’dan (MATIC) güçlü hamleler bekliyor. Analist, altcoin fiyatının mevcut seviyeden %115’e kadar yükseleceğini tahmin ediyor. Martinez’e göre Polygon, üç günlük grafikte simetrik bir üçgen formasyonu oluşturuyor. Ayrıca, formasyonun üst trend çizgisinden çıkmanın eşiğinde. Bu arada, simetrik üçgen formasyonu yükseliş ya da düşüş eğilimli olabilir. Fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıkarsa yükseliş, alt trend çizgisinin altına inerse düşüş eğilimli olur. Analist, MATIC için şunları söylüyor:

Sabırlı olun! MATIC için ilk hedef 1,25 dolar olarak belirlendi. Ayrıca, bunu 1,82 dolara doğru potansiyel bir hareket izleyecek. Bu yüzden, formasyonun tamamen gelişmesine izin verin!

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada MATIC, yazı sırasında günlük bazda %1,5 artışla 0,8656 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin haftalık grafiğinde %14,8 değer kaybetti.

LINK’in 34 dolara kadar potansiyeli var, ancak…

Analist, daha sonra oracle Blockchain’i Chainlink’e (LINK) bakıyor. Martinez, altcoin fiyatının potansiyel olarak 34 dolara kadar değer yükseleceğini tahmin ediyor. Ancak sahip olduğu 14,20 dolarlık fiyatın altına düşmesinin dört saatlik grafikteki yükseliş görünümünü geçersiz hale getireceğini belirtiyor.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada, LINK yazı sırasında günlük bazda %4,38 artışla 14,30 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin için hedefler: 52.680 dolar ve 70.250 dolar

Analist, son olarak Bitcoin’i (BTC) ele alıyor. Analiz platformu Glassnode’un verilerine atıf yapan Martinez, piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) metriğinin “BTC için bir sonraki önemli fiyat hedeflerinin 52.680 dolar ve 70.250 dolar olduğunu” gösterdiğini söylüyor!

Kaynak: Ali Martinez

MVRV, Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin kripto varlığın gerçekleşmiş kapitalizasyonuna oranıdır. Bu arada Bitcoin, yazı sırasında günlük bazda %2,55 artışla 43.435 dolardan el değiştiriyordu. Ayrıca, lider kripto para haftalık grafiğinde de yaklaşık %2 yeşil bölgeye girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir