Yeri belirli oldu! Facebook Türkiye’de kafe açıyor

Teknoloji devi Meta’nın İngiltere’de ‘Meta Cafe’ ismiyle kurduğu kafe işletmesi Türkiye’de de açılacak. Fakat bu kafe alışık olduğumuz kafelerden biraz farklı. Sırf 18-25 Ağustos günlerinde hizmet verecek Meta Kafe’nin asıl emeli toplumsal medya kullanımına ait bilgilendirme yapmak. Kafe programıyla şirket gençlerden çok yaşlı kullanıcıları hedefliyor. 

META KAFE DATÇA’DA AÇILACAK

Sosyal medya devi Facebook, Datça Limanı’nda Meta Kafe ile hizmet verecek. Program kapsamında uzman şahıslar, ziyaretçilere toplumsal medyadaki temelsiz bilgilerin zararlarına ait bilgi verecek. Ayrıyeten kuşkulu bir bilgiyle karşılaşan kullanıcıların neler yapması gerektiğini ve gerçek bilgiye ulaşma metotlarını de anlatacaklar. 

ÇAY VE KAHVE ÜCRETSİZ 

Kafeye gelen ziyaretçilere eğitim sırasında ikramlarda da bulunacağı öğrenildi. Meta Kafe’de çay ve kahve servisi fiyatsız olacak. 

Facebook’un Meta Cafe projesi hakkındaki açıklamasında ise şu bilgilere yer veriliyor:

“Katılımcılara çevrim içi içerikleri şuurlu bir formda kıymetlendirme ve tüketme, temelsiz bilgi yayılımının oluşturacağı tehditler, doğrulama teknikleri ve algoritmalar üzerine çeşitli eğitimler veriliyor. Program, kullanıcılara çevrim içi içerikleri daha şuurlu bir halde tanımlama ve tüketme, temelsiz bilgi tiplerini açıklama, doğrulama tekniklerini uygulama ve temelsiz bilgileri arkadaşlar ve aile ile tartışma üzere maharetleri kazandırmayı hedefliyor. İştirakçiler, eğitimlerde temelsiz bilginin yol açabileceği tehlikeler, çevrim içi makûs aktörleri ayırt edebileceğimiz göstergeler, doğrulama ve algoritmaların nasıl çalıştığı üzere çeşitli mevzularda bilgi sahibi olabilecek.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.